ProVeg

Międzynarodowa organizacja działająca na rzecz budowania świadomości żywieniowej.

ProVeg Polska, Rydygiera 8, 01-793 Warszawa, pokój 1003/1004

info.pl@proveg.com

GDZIE MOŻESZ KUPIĆ ROŚLINNE MLEKO?

Mleko roślinne może być produkowane z soi, owsa, migdałów, kokosa, konopi, ryżu, orzechów nerkowca, a nawet grochu, więc każdy znajdzie smak dla siebie. Dostępne jest dziś już prawie we wszystkich sklepach i supermarketach. Niektóre z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie to:

Oatly

Różne warianty smakowe, najpopularniejsze to Oatly Barista, które doskonale się spienia i jest świetne do kawy.

Alpro

Szeroka gama produktów obejmująca mleko sojowe, migdałowe, z nerkowców, kokosowe, z orzechów laskowych, ryżowe, owsiane i specjalne rodzaje dla małych dzieci. Alpro produkuje też roślinne jogurty, lody, śmietanę i desery.

Inne firmy dostępne w Polsce to: Sante, Natumi, EcoMil, Vitariz, Koko Dairy Free, Frias, marki własne supermarketów i dyskontów

ZROBIENIE MLEKA ROŚLINNEGO JEST PROSTE!

Zrób mleko migdałowe

Migdały namocz przez noc, a następnie odcedź i wypłucz. Do migdałów dodaj wodę (stosunek 1:2) i blenduj na wysokich obrotach przez dwie minuty. Przecedź płyn przez gazę i jeśli to konieczne, posłodź do smaku ulubionym zamiennikiem cukru.

Zrób mleko owsiane

Zblenduj na wysokich obrotach płatki owsiane z wodą w proporcjach 1:3, aż do uzyskania gładkiej konstytencji. Odcedź płyn przez gazę. W razie potrzeby posłodź do smaku ulubionym zamiennikiem cukru.

Zrób mleko ryżowe

Namocz ryż przez noc (lub dłużej). Odcedź (ale nie płucz), dodaj słodzik i ekstrakt waniliowy i zblenduj z wodą w proporcji 1:4. aż do gładkości, odcedź.

Zrób mleko konopne

Umieść nasiona konopi i wodę (w proporcji 1:8) w blenderze i miksuj przez około dwie minuty, na koniec odcedź.

PLATFORMA MEDIALNA I EDUKACYJNA

PLANT BASED NEWS

Plant Based News to jedno z najlepszych źródeł aktualnych wegańskich treści. Strona jest pełna newsów, artykułów i recenzji.